Nie umiem tańczyć ani śpiewać. Więc talentów wielkich nie mam. Jedyne co dała mi Bozia to dar wymyślania. Ale nie kserowania tylko własnego wymyślania, tworzenia. Nigdy nie zastanawiałam się skąd mi się to bierze, ale przychodziło z nienacka i bardzo łatwo. Jak AS Rynku, jak Teatr Studencki i wiele innych. Bo to jest tak, że najpierw kwitnie to w mojej głowie, a później staje się oczywistością dla mas i mediów. Nie rzeźbię, słabo rysuję lub maluję. Programy graficzne w wersji podstawowej obsługuję. Zawsze wolałam obraz ruchomy jak film. Ale okazało się też, że nieźle ponoć piszę. Tak mawiały moje polonistki i inni z poetyckiego otoczenia. Nawet profesorowie z uczelni. Tak zostało – wymyślałam teksty i reklamy. Tworzyłam czasem filmy na zamówienie współpracując z TVP SA oddział Katowice.

Karierę pisarza zaczęłam w szkolnej gazetce, a później już jakoś poszło. Na studiach współpracowałam z agencją reklamową i pisałam teksty sponsorowane do gazet. Pracowałam przy takich projektach jak Laur Konsumenta, Solidny Pracodawca, EU Standard, To jest TO. Z czasem tworzyłam całe kampanie dla współpracujących firm. Czułam się jak ryba w wodzie. Pisałam sporo i wymyślałam sporo. A to wszystko z jednego powodu – zdobyć doświadczenie. I je zdobywałam. Produkowałam niektórym filmy, robiłam drobne reklamy, plakaty. W międzyczasie spróbowałam życia dziennikarza nawierszówkach. Pomimo, że lubiłam słuchać ludzi i pisać o tym to świat reklamy stał się mi bardziej bliższy. W końcu dużo pisania, tworzenia kampanii, raportowania opłaciło się – dorobiłam się stanowiska kierowniczego zaraz po stażu i miana specjalisty.

W cztery lata po studiach i ciągłej pracy pomyślałam, że warto kształcić się po godzinach. Dlatego wraz z kolegą założyłam Grupę Pasjonaci – dla tych co kochają reklamę i kochają tworzyć. Nie jestem grafikiem z najwyższej półki, nie skończyłam ASP. Jednak posiadam wiedzę z zakresu Promocji i Marketingu. Przy współpracy z grafikami tworzę kampanie, realizuję je. Dbam o każdy szczegół dokumentów poligraficznych. Nadzoruję do ostatniej kropki materiały promocyjne i reklamowe. Umiejętność zarządzania zespołem pozwoliła mi na pogłębienie wiedzy z zakresu organizacji i koordynacji prac, budowania ekipy, prowadzenie konstruktywnych zebrań oraz szkoleń.